Šestý den Mistrovství světa

President´s Trophy

Švédsko x Slovensko 12:0 (photocredit: SKRL)

V prvním zápase dnešního dne se loučilo s premiérovou účastí na mistrovství světa Slovensko. Zápas proti Švédsku U20 začalo sice nadějně a po první čtvrtině drželo výsledek 0:0. Od druhé části mladé švédky již nepřipustily žádné drama a ladně si dokráčely pro první body na turnaji. Konečný výsledek Slovensko x Švédsko U20 0:12.

Finsko U20 x Kanada U21 (photocredit WRC2016)
Švédsko x USA 12:0 (photocredit SKRL)

Druhý a třetí zápas byl předzvěstí finálových bojů. O postupujících již bylo rozhodnuto, a tak si týmy Finska U20 x Kanady U21 a USA x Švédska vyzkoušely boje o cenné kovy nanečisto. Švédsko si s chutí zastřílelo do sítě USA a vyhrálo výsledkem 12:0. Vyrovnaný duel nabídlo utkání Kanady a Finska, kde se rozhodlo o vítězi až v závěrečné čtvrtině. Konečný výsledek 8:5 pro Kanadu.

Švédsko U20 x Česká republika 13:0

Čtvrtý a poslední zápas dne, Švédsko U20 x Česká republika, byl také posledním zápasem pro oba celky na tomto šampionátu. Švédky povzbuzené ranním úspěchem nedaly našim hráčkám mnoho prostoru a jednoznačně je přestřílely 105:34. Konečné skóre 13:0. Nejlepší hráčky zápasu: Riikola Emilia a Nina Beznosková.

Nejužitečnější hráčky týmů: Nikkola Reetta (SWE U20), Veronika Hůlková (CZE), Jana Kardošová (SVK)

201611 mvp

Sam Jack´s Trophy

Kanada x Finsko 2:8 (photocredit Jouni Valkeeniemi)

Přes 3,5tisíce diváků sledovalo první zápas o titul Mistra světa 2016 mezi Finskem a Kanadou. Domácí hráčky školily Kanadu v efektivitě střelby a v první části si zajistily slušný náskok 4:1. Hostující tým sice přidal, ale do konce utkání jasně dál dominovaly finky, které si došly pro první vítězství v sérii. Konečné skóre se zastavilo na výsledku 8:2.