První den Mistrovství světa v Helsinkách

Sweden x Finland U20 2:12 (photocredit Timo Kupiainen)
Švédsko x Finsko U20 2:12 (photocredit Timo Kupiainen)

V úvodním zápase celého mistrovství se představily hned dva týmy, které se budou jistě ucházet o medailové pozice. Přesto juniorky finska měly jasnou herní převahu. Švédsko dokázalo vzdorovat pouze první čtvrtinu, kdy udrželo stav 1:2. V následujících čtvrtinách už mladé hráčky pouze zvyšovaly svůj náskok. Konečný výsledek Švédsko x Finsko 2:12

Kanada U21 x Česká republika 32:0

Druhý zápas dne, premiérové vystoupení českého týmu, a to hned proti silné Kanadě U21. Hned od začátku bylo jasné, že naše děvčata budou bojovat jen o udržení přijatelného skóre a nepřekonání světového rekordu (výsledku 0:39). Obětavostí a týmovou hrou se nakonec našim podařilo udržet ,i přes obrovskou střeleckou převahu 161:3, skóre na konečném výsledku 32:0. Celý zápas byl odehrán v přátelské atmosféře, o kterou se postaralo perfektní publikum. Nejlepší hráčky zápasu: Britney Snowdon (CAN), Veronika Hůlková (CZE)

USA x Švédsko U20 7:6 (photocredit Timo Kupiainen)

Třetí zápas přinesl vyrovnanou bitvu mezi týmem USA a Švédskem U20. O vítězství se přetahovaly oba týmy a rozhodlo až malé zaváhání v čase 59:48, kdy hráčka č.21 Akesson Taru svým čtvrtým gólem získala celé dva body pro tým USA. Konečný výsledek USA x Švédsko U20 7:6